Yükleniyor...

2017 Oscar Kazanan 10 Film

Bu Yazıyı Paylaşın:

2017, sinema dünyası için renkli ve verimli geçti. Bu yıl bu kadar zengin geçince, sinema izleyicisine de gün doğdu. İzlenmesi gereken  filmler listesine 2017 yılından da birçok film eklendi. Senaryosuyla, yönetmeniyle, efektleriyle, sesleriyle, en iyi kadın ve erkek oyuncularıyla işte 2017 Oscar Ödüllerini kazanan filmler...


En İyi Film: Moonlight
Yoksul bir ailenin çocuğu olan Chiron'un büyümesini üç farklı dönemde ele alan film bir çok dalda ödül alarak, en çok beklenen ve izlenen film oldu.
2. En İyi Kadın Oyuncu: Emma Stone
Bu yılın şüphesiz en çok konuşulan, tartışılan filmi La La Land oldu. Müzikal, dans, aşk konularını ustaca ele alan film izlenmeye değer nitelikte.
3. En İyi Erkek Oyuncu: Casey Affleck
Yılın en sakin filmlerinden olan Manchester By The Sea filmiyle en iyi erkek oyuncu ödülünü alan Affleck, filmde, evinde yanlışlıkla çıkardığı yangın sonucu çocuklarını kaybeder ve karısı ondan boşanır. Yaşadıklarının ağırlığıyla başka bir şehre taşınır. Ancak abisinin ölüm haberi alarak yeğenine göz kulak olmaya gelir.
4. En İyi Yönetmen: Damien Chazeller
La La Land filmiyle en iyi yönetmen ödülünü bu yıl Damien Chazeller almıştır.


5. En İyi Yabacı Film: The Salesman
İran filmi olan The Salesman, karı koca tiyatro oyununda rol alan bir çiftin başına gelen talihsiz olay sonucu yaşadıklarını anlatır.
6.  En İyi Kostüm: Fantastic Beast And Where to Find Them
Eddie Redmayne'nın başrolünde oynadığı film fantastik maceralara yelken açıyor.
7. En İyi Makyaj ve Saç Tasarım: Suicide Squad
DC Comics'in ismini değiştirmeden uyarladığı anti kahramanlar filmi.
8. En İyi Kısa Animasyon Filmi: Piper
Alan Barillaro'nun yazdığı ve  yönettiği  animasyon filmi yılın en iyi kısa animasyon filmi seçildi.
9. En İyi Animasyon Filmi: Zootopia
Yapımcılığını Walt Disney Animation Studios'un yaptığı film yılın en iyi animasyon filmi seçildi.
10. En İyi Görsel Efekt: The Jungle Book
Mowgli bebekken geldiği ormanda kurtların büyüttüğü bir çocuktur. Ona  siyah panter Bagheera akıl hocalığı yapar. Ancak insanlardan hoşlanmayan Bengal kaplanı Shere Khan onu ormanda istemez ve evi bildiği tek yeri terk etmek zorunda kalır. Yolculuğu böyle başlar ve onun macerasına katılırız.

Diğer Makaleler