Yükleniyor...

90ların En Sevilen 5 Yabancı Dizisi

Bu Yazıyı Paylaşın:

Yabancı diziler günlük hayatımızın bir parçası olmaya başladığından beri, dizi kültürüne olan bakış açımız değişti. Öyle ki yabancı dizileri Türk dizilerinden daha çok sever ve izler olduk. 90'lı yıllarda yaygınlaşan bu diziler, bu dönemi yaşayan herkesi az da olsa yabancı dizi izlemeye sevketti. Kimimizin çocukluğuna, kimimizin gençliğine, kimimizin ise orta yaş dönemine denk gelen diziler yirmi yıl sonra bile konuşulmaya, izlenmeye ve sevilmeye devam ediyor. Bizde bir dönemin furyası olan dizilerin en sevilenlerini derleyerek sizlerle paylaşmak istedik. İşte 90'lı yılların en sevilen 5 yabancı dizisi...


1.The Simpsons 
Çoğu kişi tarafından komedi dizilerinin başyapıtı olarak tanımlanan Simpons, yirmi yıldır insanlarda bıraktığı izlenimi ve yarattığı çizgiyi bozmadan yoluna devam ediyor. Amerikan aile yapısını bizlere gösteren dizi genç yaşlı, çocuk yetişkin demeden her yaştan izleyiciyi kendine çekmeyi başarıyor.
2. ER
Doktorlar dizisinin bu diziden esinlenerek çekildiğini düşündüğümüz ER, Amerika'da bir hastanede geçiyor. Doktorların iç dünyalarını, birbirleri ve hastalarıyla olan ilişkilerini güzel bir şekilde anlatıyor.


3.The X Files
Eğer bilim-kurgu seviyorsanız ve orjinallik arıyorsanız bu dizi tam size göre. İki FBI ajanın peşine düştükleri gizli dosyalar, uzaylılar gibi ilgi çekici olayları konu alır.
4. Friends
Günümüzde hala ppopülerliğini koruyan, izlemeye başlayanın bırakamadığı, hatta tekrar tekrar izlediği komedi dizisi. Altı arkadaşın hikayesini konu alan bu diziyi izlemeye başlarsanız bırakamayacağınızı garanti ediyor ve dizi karakterlerini bir süre sonra arkadaşınızmış gibi hissedeceğinizi biliyoruz.
5. Sabrina
Hayatımıza 1996 yılında giren ve bizleri sihir yapmaya özendiren dizi. Türkiye'de; Bücür Cadı, Sihirli Annem gibi versiyonları da denerek çocukların vazgeçemediği gençlik dizisi.

Diğer Makaleler