Yükleniyor...

Dizi Kariyeriyle Tuba Büyüküstün

Bu Yazıyı Paylaşın:

Türkiye ve Orta Doğu'nun sevilen yüzü Tuba Büyüküstün son 13 yılın en sevilen dizilerinde rol alarak gönüllerimize taht kurdu. Güzel oyuncunun  oynadığı dizilerde karakter analizi yaptığımızda  "aşkı ve ailesi arasında kalan kadın " rolünün ağırlıkta olduğu sonucuna vardık. İşte Tuba Büyüküstün ve dizileri..


1.Sultan Makamı
Tuba Büyüküstün'ün ilk dizisi olan Sultan Makamı isimli dizi 2003 yılında hayatımıza girerek İstanbul'un sıcak mahalle hayatını yansıtır nitelikte bir dizi olmuştu. 
2. Çemberimde Gül Oya
Bu diziyle birlikte bilinirliği artan Tuba Büyüküstün artık ekranların aranan yüzü olmaya başlamıştı.


3. Ihlamurlar Altında
Filiz karakterine hayat veren güzel oyuncu başrolünü paylaştığı Bülent İnal (Yılmaz) ile ailesi ve aşkı arasında kalır.
4. Asi
Antakya da geçen, kadrosu Tuncel Kurtiz, Çetin Tekindor gibi güçlü oyunculardan oluşan dizi, çiftlik hayatının güzel ve bir o kadar zor yönlerini ele alırken aşkı da ihmal etmemiş, Asi ve Demir'in inişli çıkışlı aşkı hepimizi ekran başına kilitlemişti.
5. Gönülçelen
Tuba Büyüküstün'ü çok farklı bir rolle karşımıza çıkaran dizi hepimize kendini sevdirmişti.Ayrıca Tuba Büyüküstün Onur Saylak aşkı bu diziyle evliliğe dönüşmüştü.
6. 20 Dakika
İlker Aksum ve Tuba Büyüküstün'ün başrolleri paylaştığı dizide esrarengiz cinayeti çözmeye çalışan Ali (İlker Aksum)
karısının özleminin yanında çocuklarına da hem annelik hem babalık yapar.
7. Kara Para Aşk
Bu defa Engin Akyürek ile birlikte karşımıza çıkan Tuba Büyüküstün (Elif) babasının mirasını bulmak için uğraşırken mafya çetesini çökertmek için çalışan polis Ömer ile yolları kesişir ve zamanla aşk başlar.
8. Cesur ve Güzel
Güzel oyuncunun son dizisi olan Cesur ve Güzel, aşk, aile, intikam üçgeni içinde ekranlarda yerini alarak bir sezon sonunda final yapmıştır.

Cesur ve Güzel

Diğer Makaleler