Yükleniyor...

Game Of Thronesda Çarpıcı 5 Ölüm

Bu Yazıyı Paylaşın:

On üç aylık uzun bekleyişin ardından gelen 7.sezon hepimizi heyecanlandırdı. Geçen altı sezon içinde asla ölmez diyeceğimiz karakterlerin ölmesiyle herkesi şaşırtan fenomen dizi ekranlara geri döndü. Peki geçmiş altı sezonda kimler kimler beklenmedik şekilde öldü? 


1.Eddard Stark
Ana karakter asla ölmez klişesini bozarak ilk sezonda ölen ve onurlu olmasıyla bilinen Ned Stark,  Kralın Eli görevini layıkıyla yapmış ve Kralı canı pahasına korumaya kendini adamıştır.
2. Robb Stark
Ned Stark'ın en büyük oğlu olan Robb, babasının ölümünden sonra Kuzey Kralı olarak Lennister'lara savaş açmıştır. Sözünü tutmadığı için Kızıl Düğün'de ev sahibi Walder Frey'in ihaneti sonucu annesi ve karısıyla birlikte öldürülen Kuzey Kralı Robb'un krallığı fazla sürmedi. Ancak bazı savaşlar kılıçla değil, kağıtla kazanılır!!


3. Joffrey Lannister
Cercei ve Jamie ikiz kardeşlerin ensest ilişkisinden doğan çocukları Joffrey, psikopat bir krallık sergileyerek nefretleri üzerine toplamıştır. Ve ölümü
suikast sonucu gerçekleşmiştir.
4. Jon Snow
Ned Stark'ın gayri meşru oğlu olarak bilinen ve Gece Nöbetçileri'nin Lord Kumandanı Jon Snow, kendisine kardeş kabul ettiği askerlerin ihaneti sonucu öldürüldü. Neyse ki sonsuza kadar ölü kalmadı. Işık Tanrısı'nın hizmetinde olan büyücü Melisandre tarafından diriltildi.
5. Hodor
Üç Gözlü Karga olma yolunda ilerleyen Bran Stark'ı sırtında taşıyan Hodor'un ölümü Bran Stark'ı korumak uğruna olmuştu.Hodor ismini nasıl aldığını altıncı sezonda ancak ölürken öğrenebildiğimiz Hodor, hikayesiyle yüreklerimizi parçalamıştı.

Diğer Makaleler