Yükleniyor...

Vizesiz Gidip Gezebileceğiniz 5 Ülke

Bu Yazıyı Paylaşın:

Balayı, kültür gezisi, bayram tatili, yıllık izin ya da öğrenciyken Erasmus. Hepimiz bir şekilde,csebebi ne olursa olsun, yurt dışına çıkma isteği duyarız. Bu kararı verdiğimiz anda ise aklımıza şu soru takılır: "Vize gerekiyor mu?". Yurt dışına çıkma işi birçok prosedür gerektirdiğinden çoğu kişi, daha işe koyulmadan tatilden vazgeçer. Biz de bu soruna biraz olsun ışık tutmak adına vizesiz gidebileceğiniz 5 ülke belirledik. İşte vizesiz  gidip görebileceğiniz sınırsız güzelliklerle dolu 5 ülke...


1.Bahamalar
Amerika'nın Florida eyaletine bağlı olan Bahamalar, bir ada ülkesi. Yılın her ayı gitmeye uygun olmakla birlikte en çok tercih edilen ay ise yaz. Çeşitli festivallerin de sıkça yer aldığı bu güzel ülke vizesiz gidip tatil yapabileceğiniz ya da balayınızı  romantik ve renkli kılabileceğiniz bir tercih yeri.
2. Filipinler
Halen çok sayıda aktif volkanı olan, kalabalık nüfuslu kentlere sahip, UNESCO tarafından koruma altına alınan piriç tarlalarıyla ünlü Filipinler, vizesiz gidilebilecek hoş bir ada ülkesi. Dünyanın en uzun sahillerine sahip olan bu güzel ülkede hem kültür mirasını ziyaret etme hem de deniz, kum, güneş üçlüsünün tadına varma imkanını elde edebillirsiniz.


3. Japonya
Teknoloji alanında dünya devi markalarıyla bilinen Japonya, ilginç kültür özellikleriyle de dikkat çekici. Fuji Dağı görülmeye değer güzellikteyken, dünyanın en büyük metropolitan alanı ise Tokyo. Japonya'nın değişmeyen ve eskimeyen kültürü içinde diikkat çekici bir detay olan Sakuralar (kiraz çiçeği) ise dünyanın geçiciliğini, insanoğlunun ölümlüğünü simgeliyor. Tüm bu güzellikleri görmek için de vizeye ihtiyacınız yok!
4. Güney Afrika Cumhuriyeti
Afrika deyince aklınıza hala çöl, aslanlar, kaplanlar geliyorsa yanıldığınızı söylemeliyiz. Güney Afrika bu tezleri çürütecek doğa güzelliklerine sahip nitelikte. Yılın neredeyse her ayı festivalleri olan bu renkli ülkenin güzelliğinin, buranın kadınlarına da yansıdığını söyleyebiliriz. Zira dünyanın birçok mankenin buradan çıktığı dünyaca bilinen bir gerçek.
5. Ürdün
Geçmişte birçok kavmin, krallığın etkisinde olan bu Orta Doğu şehri, kendine özgü güzellikleriyle dünyanın her yerinden ziyaretçi çekiyor. Sizde bu tarih kokan şehri vizesiz gezip görebilirsiniz.

Diğer Makaleler